اگر عنصر علم و دانش با اخلاق و تقوا توأم شوند ، رنگ تقدس پیدا می کند

جلسه توجیهی دانشجویان جدید الورود دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا به منظور آشنایی با حوزه‌های مختلف، ویژه دانشجویان خواهر و برادر با حضور رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان اصفهان و اعضاء هیأت رئیسه در تالار شهید آوینی دانشکده داورسازی  برگزار شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا در این جلسه حجه الاسلام والمسلمین حیدری با تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران با وفایش به دانشجویان جدیدالورود که دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اند تبریک گفت و افزود: دانشگاهی که شما انتخاب نموده اید دارای ظرفیت ها و توانمندیهای فراوانی می باشد . این شهر به عنوان یونانچه ایران شهر زادگاه فضلا ،علما ، شعرا و شهدای والامقامی چون شهید همت می باشد و می طلب دانشجویان از آثار و میراث این علما و فضلا استفاده کافی و لازم را ببرند.

وی در زمینه علم و دانش و فن آوری  گفت : »ما عالمان و اندیشمندان مسلمان و غیر مسلمان زیادی داریم که در زمینه های مختلف علمی زحمات زیادی را متقبل شده اند و همیشه علم و دانش افتخار آفرین و توسعه دهنده می باشد . امروزه دانشگاهها باید به سمت کارآفرینی بروند و درآمد های خود را از سمت سوی دیگری فراهم کنند و دانشگاه کارآفرین شوند . مقالات و پروژه های زیادی توسط استادان و اندیشمندان ارائه می شود که جای تکریم و مایه افتخار می باشد  و ما باید به این سمت برویم که این مقالات و مطالعات تولید ثروت کند و از ماحصل این مقالات بتوان ثروت اندوزی و کارآفرینی شود .

رئیس نهاد مقام معظم رهبری در ادامه مطلب گفت : « امروزه بین علم و دانش و فناوری حلقه مفقوده ای وجود دارد که این حلقه مفقوده این است که چقدر تلاش کردیم که این مقالات علمی به معنای واقعی ثروت آور باشد  . دانشگاه تولید علم می کند اما بازهم مشکلات و نابسامانی های اقتصادی وجود دارد و این به این معناست که هنوز جای فعالیت در خصوص ارتباط دانشگاه با صنعت و رفع نیازهای صنعت از سوی دانشگاهها وجود دارد «.پس از دانشگاههای انتظار می رود فعالیت های پژوهشی خود را به سمت سوی ثروت آوری و کارآفرینی سوق دهند

این مقام دانشگاهی در خصوص استفاده صحیح و درست از علم و دانش و فناوری گفت : امروزه در گوشه و کنار دنیا درگیری و نزاع وجود دارد . این نزاع و درگیری برآیند و محصول یک پدیده علمی بوده که امروزه به صورت مخرب در آمده است . حال اگر علم و دانش توأم با اخلاق و آموزه های دینی و اسلامی و میراث اهل بیت باشد علم رنگ تقدس می گیرد.

ایشان در خصوص رسالت دانشجو در ایام تحصیل به حدیثی از امیرالمومنین(ع) پرداخت و گفت : حضرت علی (ع) می فرمایند : «کونواکالنحل یعنی همانند زنبور عسل باشید » . این حدیث دریایی از معنا را  به همراه دارد یعنی اینکه شما دانشجویان جدیدالورود در دوران تحصیل باید طوری درس بخوانید و پژوهش کنید که مثمر ثمر باشید و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند : « امروزه دشمن در دوعرصه بیشتر فعالیت دارد یکی عرصه جنگ اقتصادی و دیگری جنگ رسانه ای و روانی . دشمن تلاش می کند علیه انقلاب ، ارزشها ، علما و دانشمندان و میراث شهدا طراحی کنند و دلها را سست کند.

در ادامه دکتر فرید نعیمی رئیس دانشگاه ضمن خیر مقدم به دانشجویان و تبریک به جهت انتخاب این واحد دانشگاهی از ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستان ودانشگاه گفت : در طول 29 سال قدمت این دانشگاه خوشبختانه بیش از 180 عنوان مقاله بین المللی توسط اعضای هیات علمی این واحد دانشگاهی به چاپ رسیده است که تعداد ارجاعات به این مقالات بیش از 4473 بوده است که خوشبختانه منجر به کسب رتبه اچ ایندکس 29 گردیده است.

این مقام دانشگاهی در خصوص دانشگاههای نسل سوم و توجه به تولید علم و دانش به ثروت و کارآفرینی گفت : پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری بر حرکت دانشگاهها به سمت اقتصاد دانش بنیان که نشان دهنده توجه نظام به این گونه دانشگاههاست ، جای افتخار دارد که این واحد دانشگاهی قدم به این راه گذاشته و این دانشگاه را به دانشگاه کارآفرین تبدیل نموده و شاهد این ادعا تشکیل  سه شرکت دانش بنیانی است که محصولاتی را تولید می کنند که برای اولین بار در کشور تولید شده اند و موسسین این شرکتها از استادان همین دانشگاهی می باشند.»

وی به محصولات این واحد دانشگاهی در بحث تولید پرداخت و گفت : این واحد دانشگاهی در تولید گیاهان داوریی به عنوان محنصر به فردترین واحددانشگاهی است که انواع گیاهان داروئی شامل مسائل تحقیقاتی، کشت و فرآیند  خشک کردن و در نهایت بسته بندی آن در این واحد دانشگاهی انجام می شود. همچنین تولید آب مقطر آزمایشگاهی و صنعتی که هم نیاز دانشگاه را مرتفع می کند و هم در کارخانجات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

در ادامه معاونین دانشجویی و فرهنگی و معاونت اداری و مالی مسائل دانشجویی و فرهنگی و مالی دانشگاه را به سمع و نظر دانشجویان رسانده و در پایان جهت انجام امور انتخاب واحد و نیز آگاهی از مسائل آموزشی رشته تحصیلی خود در اختیار مدیران گروههای آموزشی  قرار گرفتند .

جلسه توجیهی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا به منظور آشنایی با حوزه‌های مختلف ویژه دانشجویان خواهر و برادر با حضور رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان اصفهان

© 2018دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا. All rights reserved. طراحی و اجرا فرابرد شبکه